هیچ زندگی بدون نور وجود ندارد!

نور عبارت است از:

  • منبع اصلی زندگی
  • منبع اصلی انرژی

از نظر علمی و پزشکی ثابت شده است که بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات روانی ناشی از کمبود نور است. امروز تقریباً 90٪ از وقت خود را در خانه و بدون نور طبیعی می‌گذرانیم. این برای سلامتی ما بسیار خطرناک است و علت شناخته شده بیماری‌های متعددی است.

نور برای حفظ سلامتی و پیشگیری از بیماری‌ها ضروری است.

و با نور درمانی با استفاده از بایوپترون موارد بیشتری را نیز  بدست میاورید:

  • رشد سلول را فعال می‌کند
  • سیستم دفاعی بدن را بهبود می‌بخشد
  • تمامی فرآیند‌های مربوط به ترمیم و بهبودی در بدن را تحریک می‌کند

تاریخچه نور

استفاده موفقیت آمیز از نور در پزشکی سابقه طولانی دارد. تمدن‌های باستان، یونانی‌ها، مصری‌ها و اعراب، اهمیت نور و اثرات درمانی آن را بر سلامتی ما درک کرده بودند.

“هلیوتراپی” یا همان درمان با استفاده از نور خورشید اولین نور درمانی طبیعی بود که با موفقیت به عنوان یک درمان پزشکی موثر برای پیشگیری و بهبود بیماری‌های مختلف پزشکی استفاده شد. بقراط ، دانشمند یونانی، پدر پزشکی نوین در ارتباط با نور خورشید می‌گوید: از قدرت شفابخش طبیعت قدردانی کنید!

Dr. Niels Ryberg
Finsen,Danish
Physician & Nobel
Prize Winner, 1903

نور درمانی مدرن

در سال 1893 ، پزشک دانمارکی نیلز ریبرگ فینسن یکی از اولین دستگاه‌هایی را تولید کرد که قادر به تولید مصنوعی “نور خورشید” از نظر فنی بود. از دیدگاه تکنیکال، نور ساخته شده از مزایای واضحی برخوردار بود: شدت و طیف نور ساطع شده آن قابل کنترل بود.

وی از سال 1895 تا 1903 بیش از 950 بیمار مبتلا به لوپوس ولگاریس (tuberculosis of the skin) را با استفاده از “نور خورشید” ساخته شده و فیلتر شده تحت درمان قرار داد.

وی توانست در سال 1903 جایزه نوبل پزشکی را به دلیل تحقیقات در زمینه نور درمانی و دستاوردهای درمانی استثنایی این روش دریافت کند. دکتر فینسن را بنیانگذار نور درمانی مدرن می‌دانند.

فهرست